تمام آنچه که باید درباره بهترین زمان فرستادن ایمیل بدانید!

تمام آنچه که باید درباره بهترین زمان فرستادن ایمیل بدانید!

آیا از بهترین زمان برای فرستادن ایمیل ها اطلاع دارید؟ اگر پیام بازاریابی دارید و می خواهید بیشترین تاثیر را بگذارید، شاید باید زمان فرستادن آن را تغییر دهید. این روزها پرسش بسیاری از مردم این است: چگونه کسب درآمد کنیم؟ ارسال ایمیل های تبلیغاتی راه خوبی برای معرفی محصول و خدمات ماست ولی سوال اینجا است که چه زمانی باید ایمیل ها را ارسال کنیم؟

ببینید، اگر ایمیل ها را در زمان های اشتباهی بفرستید، مقدار باز کردن این ایمیل ها ممکن است کاهش یابد، اما اگر زمانبندی کنید و در بهترین زمان آن ها را بفرستید، می توانند تاثیر بسیار زیادی بر کارایی کمپین هایتان داشته باشند.

در این مقاله، اطلاعاتی که پژوهش های دیگر درباره ایمیل مارکتینگ و بهترین زمان فرستادن ایمیل برای جلب توجه بیشترشان، ارائه کرده اند را با شما به اشتراک می گذاریم.

زمانبندی عالی:

بهترین زمان برای فرستادن ایمیل، چه موقع است؟ به طور خلاصه، زمانی است که خاص مخاطبین شما است.

میدانیم که این جواب اصلا راضی کننده نبود.

باور کنید، اگر می توانستیم زمان دقیقی که باید ایمیل های بازاریابیتان را بفرستید بگوییم، بی شک آن را میگفتیم.

موضوع این است که داده های بسیار زیادی از پژوهش های مختلف سعی کرده اند این کار را کنند. با این حال، برخی از این پژوهش ها به توافقاتی رسیده اند، در حالی که برخی دیگر کاملا متناقض هستند.

در واقع، هیچ قانون سخت و سریعی برای زمان فرستادن ایمیل های شما وجود ندارد، تا زمانی که خودتان بفهمید چه زمانی برای مخاطبینتان مناسب است. هر لیست ایمیلی از مجموعه متفاوتی از افراد با عادات مختلف تشکیل شده است.

در نتیجه، زمان عالی شما ممکن است مشابه زمان عالی بازاریاب دیگری باشد و یا حتی نباشد.

پس، ما اینجا چه میکنیم؟

خب، داشتن اطلاعاتی برای شروع بسیار مهم و ارزشمند است و این چیزی است که ما به شما در این مقاله آموزش می دهیم. چرا باید از هیچ چیز شروع کنیم در صورتی که مارک های دیگر قبلا این کار را انجام داده اند؟

وقتی شما اطلاعات بسیار خوبی دارید و میتوانید با آن شروع کنید، می توانید چندین بار زمان ارسال را تغییر دهید تا بهترین زمان را پیدا کنید. پس، بیایید نگاهی به مطالعات گذشته بیاندازیم، مطالعاتی که بهترین زمان برای فرستادن ایمیل ها را ارائه کرده اند. چند درس ارزشمند وجود دارد که باید یاد بگیرید.

پس از آن، به شما نشان می دهیم که چگونه از این اطلاعات استفاده کنید تا بهترین زمان برای فرستادن ایمیل به لیست خودتان را پیدا کنید.

بهترین زمان برای فرستادن ایمیل ها

بهترین روز برای فرستادن ایمیل چه روزی است؟

در پژوهشی که توسط GetResponse انجام شد، آنها حدود ۴ میلیارد ایمیل که توسط مشتریانشان بین ماه های ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۹ فرستاده شده بودند را بررسی کردند، تا اطلاعاتی را از بهترین زمان ارسال برای آدرس ایمیل های شخصی در مناطق محلی خود جمع آوری کنند.

این مطالعه فقط روی فرستندگان فعالی انجام شد که حداقل ۱۰۰۰ مخاطب داشتند.

در اینجا می توانید بهترین مطالبی که درباره بهترین روز برای فرستادن ایمیل دریافتند را مشاهده کنید.

GetResponse

بهترین روز برای فرستادن ایمیل از نظر GetResponse

همانطور که می بینید، تفاوت بسیار کمی بین روزهای هفته از دوشنبه تا جمعه وجود دارد. آخر هفته گزینه خوبی برای ارسال ایمیل نیست، فقط اینکه یکشنبه بهتر از شنبه است.

از اطلاعات GetResPonse، متوجه می شویم که سه شنبه بالاترین نرخ باز شدن و کلیک را دارد، همچنین محبوب ترین روز برای فرستادن ایمیل هاست. آخر هفته ها کمترین ایمیل ها فرستاده می شوند و در نتیجه پایین ترین نرخ باز شدن را دارند.

اما درباره تبادلات چطور؟ و فروش؟

طبق گزارش Q1 2018 از YesMarketing، در واقع، شنبه ها بهترین روزها برای تبادل هستند و البته تا چند وقت قبل که اینگونه بوده است. تنها استثناء Q4 بود، هنگامی که جمعه سیاه و دوشنبه سایبری در آن روزها منجر به بیشترین تبادلات می شدند.

با مقدار %۳٫۶، تبادلات شنبه ها تنها %۱٫۱ بیشتر از بالاترین نرخ تبادلات در روزهای دیگر هفته بود، که در روزهای پنجشنبه و جمعه افت می کرد (هر دو تا نرخ %۲٫۵).  روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز پس از آن روزها هستند و نرخ تبادلات از ایمیل ها به %۲٫۴ می رسد. جمعه از بیشترین نرخ تعامل برخوردار است.

تبادلات

بهترین روز برای فرستادن ایمیل از نظر YesMarketing

این الگو نشان می دهد که خریداران روز جمعه خود را با باز کردن، کلیک کردن و حتی مرور ایمیل های بازاریابی می گذرانند، اما در واقع تا روز شنبه خرید نمی کنند.

با ارسال ایمیل های کمپینی خود در این روزها می توانید از روابط تبادلی بهره مند شوید.

طبق گزارش Omnisend، پنجشنبه بهترین روز برای فرستادن ایمیل های تبلیغاتی است، و روز شنبه در جایگاه دوم قرار دارد.

بهترین روز برای فرستادن ایمیل از نظر Omnisend

گزارش دیگری که توسط Campaign Monitor انجام شده، نشان داده که اگر به دنبال روزی هستنید که بالاترین نرخ باز کردن ایمیل را داشته باشد، پنج شنبه بهترین روز است و سه شنبه نیز دارای بالاترین نرخ کلیک است. بالاترین نرخ کلیک برای باز کردن نیز به روز شنبه تعلق می گیرد.

بهترین روز برای بازاریابی ایمیل ها توسط Campaign Monitor

از سوی دیگر، Klayvio گزارش داده که پنج شنبه ها بدترین نرخ باز شدن را دارند. در عوض، سه شنبه بهتر است، و چهارشنبه نیز در جایگا بعدی است. جالب است که پنج شنبه نرخ %۳۳٫۵ بالاتر از بازده میانگین هر گیرنده ایمیل را نشان داده است.

بازاریابی ایمیل ها

نرخ باز شدن و بازده روزانه از نظر Klayvio

تحقیقات مربوط به تعاملات ایمیلی که در سال ۲۰۱۷ توسط Sendinblue انجام شد، نشان داد که ایمیل هایی که در روزهای شنبه و یکشنبه فرستاده می شدند دارای بالاترین نرخ باز شدن و کلیک را هستند، اما آخر هفته ها – بخصوص چهارشنبه و سه شنبه – در حجم باز کردن و کلیک کردن برنده میدان هستند.

تعاملات ایمیلی در روزهای هفته از نظر Sendinblue

نرخ در مقابل حجم: نرخ در واقع تعداد ایمیل های باز شده یا کلیک شده ای است که نسبت به کل ایمیل های ارسالی تقسیم می شود. حجم، مقدار درصد ایمیل های ارسالی باز شده یا کلیلک شده در طول دوره زمانی خاص است (برای مثال، درصد حجم باز شدن/ کلیک کردن حاصل از ایمیل های ارسالی در روزی خاص).

تعاملات ایمیلی در روزهای هفته

HubSpot اطلاعاتی را از ۲۰ میلیون ایمیل در طول مدت ۱۰ ماه جمع آوری کرده و دریافت که روز سه شنبه، بهترین روز برای فرستادن ایمیل از نظر نرخ باز کردن ایمیل است. چهارشنبه نزدیک ترین فاصله را با این روز دارد و در رده دوم است، و پس از آن دوشنبه است.البته، همانطور که در نمودار می بینید، روزهای تعطیل نیز فاصله بسیار نزدیکی دارند و در نهایت این نرخ در آخر هفته افت می کند.

بهترین روز برای ایمیل ها از نظر HubSpot

Intercome، یک نرم افزار گفتگوی زنده است که به شما امکان ارسال ایمیل های خودکار را می دهد، در تحقیقی مشاهده شد که این ایمیل ها هم از طریق ایمیل و هم از طریق ارتباطات درون برنامه ای فرستاده می شوند.

آنها دریافتند که ایمیل هایی که در روزهای سه شنبه و پنج شنبه فرستاده شدند نسبت به آنهایی که در روزهای دیگر هفته فرستاده می شوند، نرخ باز شدن بالاتری دارند. برای ارتباطات درون برنامه ای، نرخ باز شدن در روزهای هفته بسیار پایدار است، و روز چهارشنبه، دوشنبه، سه شنبه در راس هستند.

Intercome

زمان روزهای هفته از نوع پیامی از نظر Intercome

در OptionMoster، به طور کلی خبرنامه های ایمیلی را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه حوالی ساعت ۱۰ صبح می فرستادیم و به ندرت ایمیل هایی را خارج از روزهای دوشنبه و در طول روز پنجشنبه می فرستادیم. بر اساس بررسی های اطلاعات ما، نرخ باز شدن و کلیلک در روزهای چهارشنبه بسیار عالی است، در حالیکه سه شنبه ها در رده دوم و با فاصله بسیار نزدیکی قرار دارد.

نرخ باز شدن و کلیلک ایمیل ها در روزها از نظر Optionmonster

حال با تمام این اطلاعات، چکار می توانیم انجام دهیم؟

خب، تنها با مرور روزهایی که گفته شد، می توانیم به این نتیجه برسیم که بهترین روز برای فرستادن ایمیل، سه شنبه است.

با این حال، به راحتی می توان فهمید که اصلا روز دقیق کلی برای فرستادن ایمیل وجود ندارد. روز هفته نیز تفاوت زیادی از نظر نرخ باز شدن و کلیک ندارد.

طبق یافته اکثر پژوهش ها، نرخ باز شدن و کلیک در آخر هفته کاهش پیدا می کند، و همچنین آخر هفته بدترین زمان برای ارسال ایمیل است.

البته همیشه استثناء هم وجود دارد؛ برخی از لیست ایمیل ها طبق این یافته ها نیستند.

به همین دلیل است که باید خودتان تحقیق کنید و از لیست خودتان استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که بهترین روز برای ارسال ایمیل هایتان کاملا متفاوت از چیزی است که به طور میانگین گفته شد. در ادامه، بیشتر درباره نحوه درک تمام این موارد صحبت می کنیم.

بهترین زمان برای ارسال ایمیل ها، چه زمانی است؟

اجازه دهید اطلاعات دیگری که از Intercome بدست آمده را مرور کنیم:

زمان هفته با نوع پیام از نظر Intercome

Intercome

از نمودار بالا درمیابیم که Intercome بهترین زمان برای فرستادن ایمیل را بین ساعات ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر بیان کرده، و این بدون در نظر گرفتن این موضوع است که ایمیل باشد یا پیام های درون برنامه ای.

داده های HubSpot نیز با این یافته ها تطابق دارد، و اعلام کرد که زمان عالی برای باز شدن ایمیل ۱۱ صبح است.

بهترین زمان برای فرستادن ایمیل

بهترین زمان برای فرستادن ایمیل از نظر HubSpot

تنها استثناء در روزهای یکشنبه است

تنها استثناء در روزهای یکشنبه است که زمان اوج نرخ باز شدن در ساعت ۹ است.

بهترین زمان برای باز شدن ایمیل در روز یکشنبه از نظر HubSpot

داده های Sendinblue نشان می دهد که دو زمان در روز است که برای باز شدن ایمیل و حجم کلیک بسیار عالی است و آن ۱۰ صبح و بین ساعات ۳ تا ۴ بعدازظهر است.

Sendinblue

مرور ساعات از نظر Sendinblue

طبق یافته های Klayvio، زمان ارسال در اواخر صبح بسیار بهتر و محبوب تر است، اما بعدازظهرها هم تاثیر زیادی دارند. در ادامه، ۴ زمان از بهترین زمان های ارسال ایمیل در یک روز معمولی را برایتان آماده کرده ایم.

زمان ارسال ایمیل از نظر Klayvio

Klayvio

زمانی که درباره جریان روز فکر می کنیم، این زمان ها بیشتر قابل فهم می شوند. برای مثال، ایمیل های ارسالی در طول شب (۱۲ نیمه شب) بهترین راه برای جذب ماست، که اول صبح ایمیلمان را چک میکنیم- حتی قبل از اینکه از تخت خارج شویم.

بقیه زمان های روز تغییرات مهم رو به پایینی دارند: پس از ناهار (۱ بعدازظهر)، زمانی که مردم نیاز به کمی انگیزه بلند شدن دارند تا بتوانند آخرین ساعات کاری را بگذرانند (۴ بعدازظهر)، و درست پس از رفت و آمدهای عصر (۶ بعدازظهر).

یافته های Omnisend درباره بهترین زمان برای فرستادن ایمیل مشابه یافته های Klayvio بود، و مبنی بر این بود که ایمیل هایی که در طول برنامه های روز کاری سنتی فرستاده می شوند، عملکرد بهتری دارند.

Omnisend

بهترین ساعت روز برای فرستادن ایمیل از نظر Omnisend

طبق اطلاعات آنها، بهترین زمان برای فرستادن ایمیل از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر است، از نظر سفارشات کمپینی نیز، به نظر می رسد ساعت ۴ بعدازظهر بهترین زمان است. این مورد، احتمالا به این دلیل است که گیرندگان زمان بیشتری برای خرید دارند و یا در آن ساعت از روز به دنبال چیزی هستند که کمی حواسشان را پرت کنند و در واقع استراحت کنند.

GetResponse نیز دریافت که ساعت ۱ بعدازظهر بهترین زمان برای ارسال ایمیل است، اما ساعت ۱۰ صبح را نیز به عنوان ساعت دیگری که از نرخ بالایی برای باز کردن و کلیک کردن برخوردار است، پیشنهاد داده است.

GetResponse

بهترین ساعت روز برای فرستادن ایمیل از نظر GetResponse

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، افزایشی در نرخ کلیک دقیقا حدود ساعت ۶ وجود دارد، درحالی که نرخ باز شدن در بین ساعات ۲ تا ۳ بعدازظهر قبل از افزایش دوباره، افت می کند.

داده های ما در OptionMonster نشان می دهد که بهترین زمان برای باز شدن و کلیلک کردن ساعت ۱ بعدازظهر است.

OptionMonster

نرخ  باز شدن و کلیک کردن در ساعات روز از نظر OptionMonster

خط پایین: بهترین زمان برای فرستادن ایمیل اواسط صبح (ساعت ۱۰ صبح) یا دقیقا پس از ناهار (ساعت ۱ بعدازظهر) است.

با این حال، داده ها نشان می دهند که اگر طوری برنامه ریزی کنید و ایمیل ها دقیقا پس از آن ساعت در لیست پیام های گیرندگان باشند، بهترین نتیجه را خواهید گرفت. برای مثال در ساعات اولیه صبح.

در این صورت، ایمیل های شما آماده اند که نه توسط اکثریت مشترکان، بلکه توسط اولین نفرات لیست شما نیز باز شوند.

چگونه بهترین زمان را برای فرستادن ایمیل به لیست خودتان پیدا کنید

حال که می دانید اکثر بازاریابان ایمیلی چگونه در چندین صنعت کار می کنند و چه کار می کنند، نقطه شروع بسیار خوبی در دست دارید. پس ابتدا، سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید که ایمیل هایتان در صبح های روزهای هفته ارسال شوند (برای مثال، ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه).

پس ازاینکه مقدار قابل توجهی از  داده ها را جمع آوری کردید، به نرخ باز شدن نیز نگاهی بیاندازید. نرخ باز شدن خوب بسته به صنعت شما متفاوت خواهد بود، اما متوسط نرخ باز شدن برای تمامی صنایع %۱۷٫۹۲ است. می توانید تفکیک های متوسط صنایع را در این جدول ببینید که توسط Campaign Monitor ارائه شده است:

Campaign Monitor

آیا جایی برای بهتر کردن نرخ باز شدن شما وجود دارد؟ خوب است! با تست ایمیل هایتان شروع کنید و ببینید برای هدفی که می خواهید به آن برسید، چه ساعتی بیشتری تاثیر را دارد.

برای مثال، اگر هدفتان فروش است، احتمالا می خواهید بر نرخ تبادلات ایمیلی تمرکز کنید تا متوجه شوید در کدام ساعات بیشترین فروش انجام می شود. برای تعامل با خبرنامه، این ساعت ممکن است تفاوت زیادی داشته باشد.

توجه داشته باشید که هر متغیر را تنها در یک زمان تست کنید. هنگامی که زمان ارسال ایمیل هایتان را توسط A/B تست آزمایش کردید، شاید بخواهید همان ایمیل را دقیقا با همان موضوع ارسال کنید.

چگونه تصمیم بگیرید که چه زمانی را امتحان کنید؟ راحت است:

تمام چیزهایی که درباره مشترکان می دانید و ارتباطشان با خودتان را بنویسید. آنها برای زندگی چه کار می کنند؟ یک روز از زندگی آنها چگونه سپری می شود؟ همچنین، محتوای ایمیل شما چیست، و ممکن است مشترکان حدودا چه زمانی درباره آن محتوا فکر کنند؟

برای مثال، شخصی مثل رایان رابینسون، که به مردم یاد می دهد چگونه حین اینکه شغل روزانه خود را دارند، تجارت خود را راه بیاندازند، ممکن است بخواهد ایمیل های خود را غروب یا آخر هفته ها و زمانی که مشترکان سر کار روزانه شان نیستند، بفرستد.

از سوی دیگر، کسی مانند ریچ پیج، که به مشاغل کمک می کند تا ترافیک وبسایتشان را بهینه کنند، احتمالا اگر ایمیل هایش را در طول ساعات کاری و زمانی که مشترکانش روی سایت هایشان کار می کند، بفرستد نتیجه بهتری می گیرد.

مهم این است که متوجه شوید چه زمانی مشترکانتان بیشتر با برند شما ارتباط برقرار می کنند.

اگر مشترکینتان، شبکه اجتماعی شما را هم دنبال می کنند، فرصتی عالی است که ببینید چه زمانی آنلاین هستند.

برای فهمیدن اینکه دنبال کنندگان توییتری چه زمانی فعال تر هستند، نام خود را در نرم افزار Followerwonk بنویسید.

این برنامه نتایجی مانند زیر به شما ارائه می دهد:

توییتر فعال شما

چه زمانی دنبال کنندگان توییتر شما فعال هستند

در این نمونه، نمودار نشان می دهد که دنبال کنندگان توییتری OptionMonster در ساعت ۱۰ صبح فعالیت بیشتری دارند.

با استفاده از نرم افزاری مانند Sprout Social نیز می توانند بیشترین زمان فعال بودن دوستانتان در فیسبوک را پیدا کنید.

گزارش تعاملات، نرخ پاسخ ها در طول روز را نشان داده و روزهایی که بالاترین تاثیر را دارند هم برجسته می کند:

روزهایی با بالاترین تاثیر در فیسبوک

همچنین نرخ پاسخ ها را با زمان روز خواهید دید و باز هم زمان هایی که بیشترین تاثیر را دارند، برجسته می شوند.

تاثیرات فیسبوک

ساعاتی با بالاترین تاثیر در فیسبوک

از اینجا، متوجه می شوید که چه زمانی دنبال کنندگانتان در فیسبوک بیشترین فعالیت را در صفحه شما دارند. در این نمونه، طرفداران فیسبوک بیشتر در روزهای چهارشنبه و از ساعت ۶ صبح تا ۲ بعدازظهر فعالیت دارند، و بیشترین فعالیت در ساعت ۲ بعدازظهر انجام می شود.

این زمان ها، بهترین ساعاتی است که می توانید ارسال ایمیلتان را تست کنید!

نکته کلیدی: می توانید گزارشی مانند همین را از حساب های توییتری و صفحات فیسبوک رقبایتان ایجاد کنید، البته اگر مخاطبانشان مشابه مخاطبان شما باشند.

نتیجه گیری

یافتن بهترین زمان برای فرستادن به لیست شما به این بستگی دارد که چقدر مشترکینتان را بشناسید.

کورکورانه آزمایش نکنید، اما براساس اطلاعاتی که در قسمت های قبل خواندید، آزمایش کنید تا بفهمید چه زمانی برایتان بهتر است.

مشترکینتان را بهتر از خودشان بشناسید و از ابزارهایی که برای یادگیری عادات آنلاین آنها در دسترس هستند استفاده کنید و از برنامه هایشان مطلع شوید.

سپس زمان بیشترین فعالیت را تست کنید و در این صورت در کشف بهترین زمان ارسال ایمیل به لیستتان موفق خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *