معرفی سرویس Can I Email

معرفی سرویس Can I Email

با استفاده از امکانات این سایت کاربردی، طراحان ایمیل می‌توانند پشتیبانی سرویس‌های مختلف از فیچرهای طراحی ایمیل را بررسی کنند.

خیلی از طراحان با سرویس Can I Use آشنا هستند. یک منبع اطلاعاتی عالی است برای اینکه متوجه شوید یک سرویس مشخص در کدام پلتفرم‌ها درست کار می‌کند و در کدام‌ها مشکل دارد.

جای خالی چنین سرویسی در طراحی ایمیل خالی بود. قبلا در یادداشت‌های مختلفی نوشته بودیم که تست یک ایمیل در سرویس‌های مختلف ایمیلی و بررسی پشتیبانی آنها از استانداردهای مختلف طراحی وب، کار سختی است.

اخیرا با الهام از سرویس Can I Use یک سرویس دیگر با نام Can I Email راه‌اندازی شده است که راهنمای خیلی خوبی است. این سرویس به طراحان ایمیل این امکان را می‌دهد که پشتیبانی از حدود ۷۰ فیچر HTML و CSS را در ۲۵ کلاینت ایمیلی بررسی کنند. (تعداد این فیچرها توسط توسعه‌دهندگان در حال افزایش است.) طراحان و توسعه‌دهندگان ایمیل به سادگی می‌توانند فیچر مورد نظرشان را در سایت جستجو کنند و مشاهده کنند که این فیچر در کدام سرویس‌های ایمیلی به درستی نمایش داده می‌شود و در کدام موارد مشکل دارد.

این سرویس یکی دو هفته بیشتر نیست که راه افتاده و طبق وعده‌هایی که سازندگان آن داده‌اند، قرار است توسعه پیدا کند و از فیچرهای کدنویسی ایمیل و پلتفرم‌های بیشتری پشتیبانی کند. سایت توسط گروهی از علاقه‌مندان و گیک‌های ایمیلی راه افتاده و داده‌هایی که برای پروژه استفاده شده به صورت عمومی در گیت‌هاب در اختیار همه‌ی توسعه‌دهندگان قرار گرفته.

یکی از امکانات جالب این سایت، رتبه‌بندی کلاینت‌های ایمیلی برای اساس میزان پشتیبانی آنها از ایمیل‌های گوناگون است.

در بین ۲۵ کلاینت معروف ایمیل، بر اساس بررسی‌های انجام‌شده توسط کارشناسان سایت، بهترین رتبه‌ها به این سرویس‌ها رسیده است:

  • Apple Mail (نسخه مخصوص macOS) / رتبه اول با پشتیبانی از ۶۹ فیچر از بین ۷۲ فیچر بررسی‌شده
  • Apple Mail (نسخه iOS) / با پشتیبانی از ۶۸ فیچر
  • Outlook (نسخه macOS) / با پشتیبانی از ۶۶ فیچر
  • Samsung Email (نسخه اندروید) / با پشتیبانی از ۶۵ فیچر

جالب است که نسخه‌ی دسکتاپ Gmail رتبه ۱۳ را کسب کرده و Yahoo Mail (نسخه دسکتاپ) رتبه ۱۷ را به دست آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *