CNN دارنده‌ی اولین گواهینامه‌ی نسل جدید ایمیل مارکتینگ

CNN دارنده‌ی اولین گواهینامه‌ی نسل جدید ایمیل مارکتینگ

گواهینامه VMC یکی از جدیدترین استانداردهای مربوط به اعتبارسنجی دامین‌های فرستنده در ایمیل مارکتینگ است و به نظر می‌رسد در حال تبدیل به استانداری جدید و الزامی است.
از این پس لوگوی CNN در کنار ایمیل‌های خبرنامه‌های این سایت در اینباکس کاربران نمایش داده می‌شود.

شرکت DigiCert که یکی از معتبرترین شرکت‌های اعتبارسنجی دیجیتال دنیاست در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اولین گواهینامه‌ی VMC (Verified Mark Certificate) را به سایت CNN.com ارایه کرده است.

این گواهینامه به سایت CNN این امکان را می‌دهد تا یکی از اولین وب‌سایت‌هایی باشد که از امکان نمایش لوگو در کنار ایمیل‌هایش در اینباکس کاربران استفاده کند. به این ترتیب خبرنامه‌های ایمیلی که کاربران از این پس از سایت CNN.com دریافت می‌کنند، لوگوی این سایت را در کنار خود خواهد داشت.

VMC یک گواهینامه‌ی دیجیتال است که هویت برندی که به آدرس دامین فرستنده مرتبط است را شناسایی می‌کند و اجازه می‌دهد تا یک لوگوی تعریف‌شده در کنار ایمیل‌های ارسالی این دامین در اینباکس کاربران نمایش داده شود.

گواهینامه‌ی VMC در حال جا افتادن است و به نظر می‌رسد در سال آینده‌ی میلادی به یکی از الزامات مربوط به دامین‌های فرستنده‌ی کمپین‌های ایمیلی بر اساس استاندارد DMARC تبدیل شود. الزاماتی که ارتباط نزدیکی با یکی دیگر از استانداردهای جدیدالورود ایمیل مارکتینگ دارد: BIMI

BIMI چیست؟
BIMI یکی از آخرین استانداردهای مرتبط با دامین‌های فرستنده در ایمیل مارکتینگ است که اجازه می‌دهد لوگوی فرستنده در اینباکس کاربران نمایش داده شود.

به دست آوردن تأییدیه‌ی BIMI برای یک ایمیل فرستنده، پروسه‌ای چندمرحله‌ای و سخت است. بسیاری از برندهای معتبر دنیا به دنبال گرفتن این تأییدیه هستند تا بالاترین میزان از اعتماد را به مخاطبین‌شان ارایه کنند.

اغلب سرویس‌های ایمیلی بزرگ دنیا (من‌جمله گوگل) پشتیبانی‌شان از این استاندارد را اعلام کرده‌اند.

چرا دریافت گواهینامه‌ی VMC توسط CNN.com اهمیت دارد؟
گواهینامه‌ی VMC که توسط مؤسسه‌ی DigiCert به سایت شبکه‌ی تلویزیونی CNN.com اعطا شده است، اولین گواهینامه‌ی این‌چنینی است که به دامینی ارایه می‌شود که به صورت مرسوم به میلیون‌ها آدرس ایمیل کاربران، خبرنامه ارسال می‌کند.

این گواهینامه قبلا به برخی از وب‌سایت‌ها و نهادها و سازمان‌ها اعطا می‌شد، ولی هیچ‌کدام از آنها برنامه‌ای برای ارسال خبرنامه‌های انبوه به لیست بزرگ کاربران نداشتند. به نظر می‌رسد اعطای این گواهینامه به سایت خبری CNN زمینه را باز می‌کند تا سایر وب‌سایت‌ها و رسانه‌های آنلاین نیز درخواست‌شان را ثبت کنند و این گواهینامه را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *