انواع مختلف خطاهای Bounce

انواع مختلف خطاهای Bounce

زمانی که یک ایمیل با خطای Bounce مواجه می شود، به این دلیل است که امکان تحویل ایمیل به صورت موقت و یا دائمی وجود ندارد. اکثر سرویس‌های ایمیل مارکتینگ تا ۴۸ ساعت برای ارسال مجدد ایمیل به این آدرس ها تلاش میکند و در نهایت آدرس هایی که امکان تحویل ایمیل به آن ها وجود ندارد به عنوان Bounce ثبت می شود.

هنگامی که یک ایمیل با موفقیت تحویل داده نمی شود در یکی از دسته های زیر گروه بندی می شود. در ادامه انواع مختلف خطا های bounce با هم بررسی میکنیم.

Suppresserd

یا آدرس ایمیل مورد نظر در پنل وضعیت مسدود شده دارد و یا ایمیل لغو شده و امکان تحویل ایمیل تا ۲۴ ساعت آینده وجود ندارد.

 

No Mailbox

به نظر می رسد این آدرس ایمیل وجود ندارد. دریافت این خطا وضعیت این مشترک را برای همیشه در پنل نامعتبر (invalid) می کند.

 

Account Problem

صندوق ورودی گیرنده مشکل دارد. به عنوان مثال ممکن است صندوق ایمیل مشترک پر باشد و امکان دریافت ایمیل های بیشتر را نداشته باشد. در مواردی هم این خطا به این معنی است که مشترک دیگر از این ایمیل استفاده نمی کند. بسته به پاسخ سرور سرویس ایمیل مارکتینگ ممکن است به صورت خودکار دوباره ارسال ایمیل به این مشترک را امتحان کند.

 

IP Reputation issue

دلیل این خطا پایین بودن اعتبار ارسال آی پی ارسال کننده است. خرید آی پی اختصاصی می تواند خطا های این چنینی را کاهش دهد.

 

Spam

این ایمیل برگشت خورده است زیرا با ویژگی ایمیل هایی که اینترنت بر آن برچسب Spam میزند مطابقت دارد.

 

Throttled

سرور گیرنده ایمیل را در بازه زمانی ۴۸ ساعت قبول نکرد. سرویس ایمیل مارکتینگ تا ۴۸ ساعت تلاش میکند تا ایمیل را مجدد ارسال کند.

 

– SPF Problem

تنظیمات SPF شما به درستی انجام نشده است.

 

Code Error

ایمیل ارسال نشده است زیرا مشکلی در ارسال ایمیل توسط سیستم ما وجود دارد. ایمیل هایی که با این خطا روبرو می شوند به طور خودکار مجدد برای ارسال برنامه ریزی می شوند.

 

Time Out

ایمیل ارسال نشده است زیرا از سرور دریافت کننده خطای timeout دریافت شده است. ایمیل هایی که این خطا را دریافت می کنند به صورت خودکار برای ارسال مجدد برنامه ریزی می شوند.

 

Connection Terminated

وضعیت ایمیل به صورت قطعی مشخص نیست زیرا سرور گیرنده بدون اعلام نوع خطا یا وضعیت ایمیل اتصال را قطع کرده است. در اکثر موارد باید این ایمیل ها را لغو شده دانست. این ایمیل های مجدد برای ارسال برنامه ریزی نمی شوند زیرا در چنین شرایطی به طور کلی دلیل قطع اتصال این است که سرور گیرنده معتقد است این ایمیل اسپم است.

 

Connection Problem

ایمیل به دلیل مشکل در ارتباط با سرور گیرنده تحویل داده نشده است. ایمیل هایی که با این خطا مواجه می شوند به صورت خودکار برای ارسال مجدد برنامه ریزی می شوند.

 

Grey Listed

ایمیل ارسال نشده است زیرا سرور گیرنده تشخیص داده است که این ایمیل در پیکربندی ارائه شده مشاهده نشده است و با دانستن اینکه ایمیل های معتبر دوباره برای ارسال امتحان می شوند، به صورت موقت آن را رد کرده است. ایمیل هایی که با این خطا مواجه می شوند به صورت خودکار برای ارسال مجدد برنامه ریزی می شوند.

 

Whitelisting Problem

ایمیل ارسال نشده است زیرا سرور گیرنده برای دریافت ایمیل از آن به لیست سفید این IP نیاز دارد. ایمیل هایی که با این خطا مواجه می شوند به صورت خودکار برای ارسال مجدد برنامه ریزی می شوند.

 

Manual Cancel

ایمیل ارسال نشده است زیرا توسط یکی از ادمین های سرویس ایمیل مارکتینگ لغو شده و یا خودتان آن را لغو کرده اید. ایمیل هایی که این خطا را دریافت میکنند مجدد برای ارسال برنامه ریزی نمی شوند.

 

Not Delivered

ایمیل تحویل داده نشده زیرا:

  • مخاطب وضعیت مسدود شده دارد. برای مثال قبلا لغو اشتراک کرده و یا ایمیل شما را اسپم کرده است.
  • ایمیل شما در اسپم چک ناموفق بوده است.
  • به دلیل محدودیت های سرور گیرنده، ایمیل شما در ۴۸ ساعت قابل تحویل نبود.
  • وضعیت مخاطب “stale” است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *