مهم‌ترین همایش‌های ایمیل مارکتینگ در سال ۲۰۲۰

مهم‌ترین همایش‌های ایمیل مارکتینگ در سال ۲۰۲۰

نگاهی به رویدادهای مهم در حوزه‌ی تخصصی ایمیل که قرار است در سال ۲۰۲۰ در نقاط مختلف دنیا برگزار شود.
جای خالی چنین رویدادی در ایران خالی است.

رویدادهای تخصصی، یکی از بهترین فرصت‌هایی هستند که می‌توانید برای تقویت دانش‌تان و گسترده کردن جامعه‌ی تخصصی از آنها استفاده کنید.

نمونه‌ی بارز چنین اجتماعاتی، رویدادهای تخصصی استارتاپ‌ویکندها در ایران بودند که مشابه با الگوهای بین‌المللی، موفق شدند علاقه‌مندان به مباحث استارتاپی را دور هم جمع کنند. بسیاری از استارتاپ‌های قدرتمندی که الان در ایران فعالیت می‌کنند، از دل همین رویدادها بیرون آمده‌اند.

رویدادهای تخصصی البته آسیب‌های خودشان را هم دارند. یکی از این آسیب‌ها، ایجاد هیجانات کاذب است. یعنی افراد ممکن است درگیر رویدادها شوند، با متخصصین و اساتید و بزرگان آن حوزه ارتباط برقرار کنند و کانکشن‌های فراوانی پیدا کنند، ولی در نهایت خروجی قابل ملاحظه‌ای نداشته باشند. در واقع در همان هیجان اولیه باقی می‌مانند و به تدریج با سرد شدن هیجان، دست‌شان ممکن است به جایی بند نباشد. ولی در کنار این آسیب، مزایای چشم‌گیر این رویدادها را نمی‌توان ندید.

دوست داشتیم در این یادداشت از رویدادهای تخصصی که در حوزه‌ی ایمیل مارکتینگ در ایران برگزار می‌شود، بنویسیم؛ ولی در واقع رویداد دندان‌گیری در این فیلد بزرگ تخصصی در ایران برگزار نمی‌شود. البته همایش‌های متعددی در ایران در حوزه‌ی بازاریابی دیجیتال هر سال برگزار می‌شود و برخی از آنها اعتبار و برند خوبی را هم کسب کرده‌اند، ولی به هر جای خالی رویدادهای تخصصی در حوزه‌ی ایمیل در ایران خالی است.

MediaPost Email Insider Summit
فوریه ۲۰۲۰ / اطریش

MediaPost یکی از رسانه‌های آنلاین معتبر در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ است. این مجموعه‌ی انتشاراتی یک خبرنامه‌ی ایمیلی روزانه هم دارد که هر روز مهم‌ترین خبرها و تحولات دنیای ایمیل مارکتینگ را بررسی می‌کند و خواندنی است. این مجموعه‌ی رسانه‌ای، هر سال چند همایش تخصصی در حوزه‌ی ایمیل در آمریکا و اروپا برگزار می‌کند و اولین همایش امسال آنها در کشور اطریش برگزار می‌شود.

 

B2B Marketing Exchange
۲۴ الی ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ / آریزونا، ایالات متحده آمریکا

این همایش سه روزه روی ارایه‌ی آخرین تکتینک‌ها و تکنولوژی‌های جدید دنیای ایمیل مارکتینگ متمرکز است و این تجربیات را در یک بازه‌ی فشرده‌ی ۳ روزه و در قالب بیش از ۱۰۰ نشست و کارگاه ارایه می‌دهد.

 

The 2020 Inbox Expo
۱۸ الی ۲۰ مارس ۲۰۲۰ / لندن

همایش Inbox Expo همایشی است که علاوه بر برگزاری در لندن، این امکان را در اختیار تمام علاقه‌مندان دنیای ایمیل قرار داده که از هر جای دنیا به صورت آنلاین در آن شرکت کنند. در این همایش معتبر، جمعی از بهترین متخصصین ایمیل مارکتینگ دنیا حضور پیدا می‌کنند و تجربیات و دستاوردها و آموزه‌هایشان را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند.

 

UNSPAM (a ReallyGoodEmails production)
۱۲ و ۱۳ مارس ۲۰۲۰ / گرین‌ویل، کارولینای جنوبی، ایالات متحده آمریکا

همایشی که توسط سایت ReallyGoodEmails برگزار می‌شود. این سایت تمرکزش را روی معرفی بهترین خبرنامه‌های ایمیلی و ارایه‌ی راهکارهای برای طراحی کمپین‌های قوی‌تر گذاشته است.

 

Canadian Email Summit
۱۲ می ۲۰۲۰ / تورنتو، کانادا

یکی از معتبرترین همایش‌های ایمیل مارکتینگ دنیا، با تمرکز روی بازار کشور کانادا.

 

Litmus Live 2020
Litmus یکی از معتبرترین سایت‌های تحلیلی در دنیای ایمیل مارکتینگ است. در بسیاری از یادداشت‌هایی که در بلاگ میل‌چی منتشر کرده‌این، به گزارش‌ها و آمارهای این سرویس استناد کرده‌ایم. Litmus مجموعه‌ای از همایش‌ها را در لندن، بوستون و سن‌فرانسیسکو برگزار می‌کند و محفلی جذاب است برای متخصصین ایمیل مارکتینگ در سراسر دنیا.

 

Inbound
۱۸ الی ۲۱ آگوست ۲۰۲۰ / بوستون، ایالات متحده آمریکا

این همایش معتبر توسط سرویس مشهور Hubspot برگزار می‌شود. میشل اوباما از جمله سخنرانان همایش سال گذشته بود و برای امسال هم پیشنهادهای جذابی دارند.

 

Unbounce Call To Action Conference 2020
از ۲۹ سپتامبر الی ۱ اکتبر ۲۰۲۰

تمرکز این کنفرانس روی CTA است. موضوعی محوری که هم در ایمیل مارکتینگ و هم در سایر کانال‌های بازاریابی دیجیتال اهمیت زیادی دارد.

 

Emailing 2020
اکتبر ۲۰۲۰ / پراگ، جمهوری چک

همایش Emailing امسال برای پنجمین سال متوالی برگزار می‌شود. همایش سال ۲۰۱۹ روی موضوع تعاملی بودن ایمیل‌ها، هوش مصنوعی و ایجاد وفاداری مشتریان از طریق ایمیل تمرکز داشت.

 

Marketing United
دو سرویس ایمیل مارکتینگ شناخته‌شده‌ی Campaign Monitor و Emma قرار است همایشی را با حضور چهره‌هایی سرشناس برگزار کنند.

 

Women of Email meetups
گروهی وجود دارد با نام The Women of Email (بانوان ایمیل). این گروه در سال گذشته ۳۰ نشست را در قالب نشست‌های Meetups را برگزار کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *