ایده‌های طراحی / معرفی امکانات جدید محصول

ایده‌های طراحی / معرفی امکانات جدید محصول

یکی از بهترین کاربردهای کمپین‌های ایمیلی، استفاده از آنها برای اطلاع‌رسانی به مشتریان یک سرویس است. اطلاع‌رسانی در مورد فیچرها و امکانات جدیدی که روی محصول یا سرویس ایجاد شده است.

در این یادداشت، نگاهی داریم به ایده‌هایی که در کمپین‌های چند سرویس معروف استفاده شده و سعی می‌کنیم نکاتی را پیرامون هرکدام بنویسیم.

راه‌هایی جدید برای خلق کردن.
شرکت Adobe از بزرگان عرصه‌ی نرم‌افزار است. نرم‌افزارهای اینش رکت، خوراک کار طراحان و ایده‌پردازان گرافیکی در سراسر دنیاست و حق بزرگی به گردن دنیای طراحی دارد.

وقتی یک شرکت تولیدکننده‌ی محصولات نرم‌افزاری خلاقانه هستید، چه خوب است که از ایده‌های خلاقانه‌ای هم در طراحی گرافیک خبرنامه‌هایتان استفاده کنید. طرحی عجیب که توجه خواننده را جلب می‌کند و نگاه او را به سمت دکمه‌ی CTA محوری خبرنامه می‌کشاند.

پلیر را سفارشی کنید.
Vimeo یک سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو است که محبوبیت زیادی دارد. چیزی شبیه به سرویس Youtube، با کاربرانی کمتر و محیط کاربری متفاوت‌تر و ویژه‌تر.

فیچر جدید این سرویس، سفارشی کردن محیط پلیر ویدئو برای ویدئوهای بازنشرشونده در رسانه‌های دیگر است و این خبرنامه از Vimeo، با تمرکز روی این فیچر منتشر شده است.

نشان دادن قابلیت‌های جدید نرم‌افزار
Readdle اپلیکیشنی برای ویرایش تولید می‌کند و این خبرنامه تمرکزش را روی معرفی فیچرهای جدید اپلیکیشن برای نسخه‌ی جدید iOS 13 قرار داده است.

کپی‌رایتر روایت معرفی این فیچرها را از اول نوشته و به مخاطب عرضه کرده. نویسنده‌ی خبرنامه در ابتدای ایمیل نوشته:

«اپل کلی قابلیت‌های هیجان‌انگیز در نسخه‌ی در حال انتشار iOS 13 معرفی کرده. تیم ما تمام راه طولانی تا کالیفرنیا را سفر کرده‌اند تا در جریان آخرین تکنولوژی‌های استفاده شده در نسخه‌ی جدید نرم‌افزار اپل قرار بگیرند و مطمئن شوند همه‌ی چیزهای خوب در همان اول کار رونمایی اپل، در نرم‌افزار ما در اختیار شما قرار می‌گیرد. به عنوان یک دوست که مدتی طولانی با ما بوده‌اید، شما خبرهای مهم را اول از همه از ما می‌شنوید. به همین دلیل است که ما از اینکه خبرهای دست اول اپلیکیشن‌مان را در اختیار شما قرار می‌دهیم، خوشحالیم.»

در ادامه، فیچرهای جدید اپلیکیشن که در نسخه‌ی بعدی و پس از آپدیت اپل در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، به مخاطب معرفی می‌شود. فضای دارک ایمیل، اجازه داده که تصاویر با قدرت و کیفیت عرضه شوند و حس خوبی را در مخاطب برانگیزند.

معرفی یک امکان امنیتی جدید در نرم‌افزار
معرفی ساده و تأثیرگذار یک فیچر جدید در نرم‌افزار.

ساده و روشن و شیک.

معرفی ظاهرا جدید نرم‌افزار
یک ظاهر و UI جدید برای نرم‌افزار، فرصت خوبی برای اطلاع‌رسانی به مخاطبین است. تغییر ساختار گرافیکی همیشه جذاب است و به شما فرصت خوبی می‌دهد تا از طریق یک خبرنامه به مشتریان، امکانات جدید سرویس را رونمایی کنید.

یک گزارش شسته و رفته.
همه چیز مربوط به فیچرهای جدید و تغییرات در نرم‌افزار و سرویس و محصول نیست. برخی از اطلاع‌رسانی‌ها، مربوط به گزارش‌هایی است که قابل ارایه به مخاطبین است.

در نرم‌افزارهایی که با داده‌ها سروکار دارند، ارایه‌ی گزارش‌هایی شسته‌رفته همیشه جذاب است.

از طریق یک طراحی مرتب و تمیز در خبرنامه، می‌توانید گزارشی از این امکانات جدید را به مخاطبین ارایه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *