مدرسه و ایمیل

مدرسه و ایمیل

والدین ترجیح می‌دهند ایمیل کانال اصلی ارتباطی آنها با مدرسه باشد.

نتایج یک پروژه مشترک تحقیقاتی نشان می‌دهد که والدین دانش‌آموزان ایمیل را به عنوان بهترین راهکار ارتباطی بین مدرسه و والدین می‌دانند.

برای دریافت اطلاعات عمومی مربوط به مدرسه و فعالیت‌هایی که مدرسه انجام می‌دهد، ۶۸٪ از والدین ترجیح می‌دهند که اطلاعات را در قالب خبرنامه‌های ایمیلی عمومی دریافت کنند.

بر اساس نظرسنجی انجام‌شده بین گروهی از والدین، پیامک و پیج‌های فیسبوکی در رده‌های دوم و سوم کانال اطلاع‌رسانی مورد علاقه‌ی والدین قرار می‌گیرند.

علاوه بر این، ۸۳٪ از والدین ترجیح می‌دهند که راهکار ارتباطی اصلی آنها با معلم‌ها ایمیل باشد و ۸۰٪ از مدیران مدارس نیز بر این اعتقادند که ایمیل بهترین راهکار برای این منظور است.

۷۳٪ از والدین ترجیح می‌دهند که پیام‌های فوری مدرسه را از طریق پیامک دریافت کنند. در موقعیت‌هایی که نیاز است والدین از خبری به صورت فوری مطلع شوند، ایمیل کانال اصلی مورد علاقه‌ی آنها نیست و ترجیح می‌دهند پیامک دریافت کنند.

جالب است که این پژوهش نتایج را در مدارس داخل شهرهای بزرگ و مدارس حاشیه‌ی شهرها نیز مقایسه کرده است و به این نتیجه رسیده است که مدارسی که در حاشیه‌ی شهرها و مناطق کم‌جمعیت‌تر هستند، ترجیح بیشتری برای استفاده از ایمیل دارند. در شهرهای بزرگ‌تر، درصد علاقه‌مندان به دریافت پیامک بیشتر می‌شود.

این گزارش در نهایت نتیجه‌گیری می‌کند که ایمیل همچنان محبوب‌ترین راهکار برای ارتباط بین مدرسه و معلمین و والدین دانش‌آموزان است.
ایمیل در مدارس ایران چه جایگاهی دارد؟ آیا به عنوان یک راهکار ارتباطی و اطلاع‌رسانی در مدارس ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ این روزها کانال‌ها و گروه‌های تلگرام، ابزار اصلی ارتباط و اطلاع‌رسانی مدارس و پدر و مادرهای بچه‌ها شده است، ولی پیشنهاد می‌کنیم استفاده از ایمیل مورد توجه مدیران مدارس قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *